Lenka Zítková

Book a performer

ID #346

Lenka Zítková

Talent
Singer, Musician
Language
Czech
Sex
Female
City
Praha 5
Languages
Czech, English
Instrument
bass guitar, piano

About

Jsem 25ti letá holka z Prahy, pracuji jako Bankéřka pro komunikaci s klientem v bance. Bydlím ve svém malém bytečku s kočičkami. Mezi moje záliby patři hlavně zpěv a hudba, dále pak procházky, čtení, ráda se udržuji v dobré kondici. Žiju sama, ráda trávím volný čas v okruhu přátel a rodiny, ve zbylém volnu pak nahrávám, tvořím muziku, popřípadě si jen zpívám. Hudba mi přináší radost a v průběhu let jsem zjistila, že je mým životním posláním - protože čas, který trávím tvorbou či jen poslechem muziky, mi utíká asi stokrát rychleji, než jindy - a protože pocity, které mi poslech a produkce hudby dokáže přivodit, při ničem jiném neprožívám.

Od malička se věnuji zpěvu, po celé dětství a dospívání jsem navštěvovala ZUŠ - učila jsem se hře na klavír a sborovému zpěvu. V patnácti letech jsem začala s kamarády hrát v amatérské rockové kapele, hráli jsme převážně rock (Nirvana, Paramore, Cranberries), dále pak pouze s akustikou věci od Tomáše Kluse, Avril Lavigne, Annu K. ... V současné době se sama snažím učit na kytaru, denně zpívám - a amatérsky (nemám jinou přílěžitost - zatím .. :) ) si nahrávám přes telefon covery oblíbených písniček a snažím se i o vlastní tvorbu. Miluji literaturu a poezii, baví mě proto vymyslet si jednoduchou variaci a v jejím duchu pak zhudebnit třeba část svého oblíbeného díla (např. Manon Lescaut). Ráda také tvořím netradiční cover verze písní - předělávám "hard" písničky do melodických forem (například Nirvana, další nyní "profláknuté" písničky), taky nahrávám klasické covery a konečně mám i pár svých vymyšlených songů, které by (dle mého) s pomocí dobrého producenta mohly zaujmout více uší :) Nejvíce mě baví přidávat si do písniček druhé, třetí hlasy, ta harmonie. Ač jsem jednou částí rockerka a baví mě stát před kapelou a být její součástí - je super pocit, když to dohromady šlape - momentálně jsem se asi nejvíce "usadila" v té klidnější, individuálnější práci.

Book a performer

close

I am booking a performer

Send us a non-binding inquiry on business days before 4 pm and we will get back to you on the same day. If it is sent later, we will get back to you the following business day.